Вас приветствует Центральная районная библиотека пгт Новосветловка
Меню сайта

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 51

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Галак Наталія Василівна народилась 23 жовтня 1958 р. в м. Серебрянськ в Східному Казахстані. В 1966-1970 рр. навчалась в місцевій школі. В 1970 р. сімя переїхала на Україну - в смт. Новосвітлівку Краснодонського району Луганської області, де вона продовжила навчання в середній школі. В 1975 р. вона закінчила 10 класів і протягом одного року працювала на Луганській трикотажній фабриці.

В 1980-1985 рр. була працівником Новосвітлівської центральної районної бібліотеки. В 1982 р. закінчила курси обласного науково-методичного центру народної творчості з підготовки художників - оформлювачів в м. Луганську і 1985 р. перейшла на роботу за фахом в радгосп «Новоганнівський».

В 1988 р. Наталія Василівна поступила на заочне відділення факультету «Станковий живопис і графіка» Московського університету мистецтв, після закінчення якого в 1992 р. одержала спеціальність – художник. З 1993 р. працювала в Луганському машинобудівному ліцеї майстром виробничого навчання.

Зараз Наталія Василівна – викладач кафедри образотворчого мистецтва та професійної майстерності інституту культури і мистецтв Луганського національного університету ім.. Т.Шевченка. Навчає цьому цікавому ремеслу студентів.

Проживає в с. Хрящувате, вул. Восточна, буд. 6-а, кв. 11.

Творчість:

Наталія Василівна захопилась ліпкою з глини в 1990 р.  Ліпила спочатку для себе, іграшки для дітей. З 1993 р. почала займатися ліпкою вже професійно. Вона займається різноманітними видами ліплення. Це і виготовлення глиняних та керамічних іграшок, і створення стилізованих природних форм (представники рослинного та тваринного світу), і декоративних панно, що відображають національний український колорит тощо.

Її роботи відрізняються оригінальністю, незвичайним ракурсом авторського бачення персонажів, використанням в оформленні робіт не тільки глини, але й інших матеріалів. Всі вони виконані в сучасному, сугубо індивідуальному стилі і формах, які легко розпізнати серед творів інших майстрів.

Виготовлення іграшок - одна з найдавніших традицій керамічного виробництва. Серед робіт Наталії Василівни є широкий спектр глиняних та керамічних іграшок. Передусім, тут спостерігається любов до фольклорних образів. Слід зазначити, що у ліпній іграшці, у фігурному посуді українські гончарі завжди уникали передачі страшних та потворних рис. Навіть у зображенні левів, чортів – відчуття доброти, простодушності, легкого лукавства, гумору, органічно притаманних українському фольклорові.

Майстриня постійно шукає нові прийоми обробки, поєднує різні матеріали і часто експериментує. В результаті вона відчуває справжню творчу радість від створеного своїми руками виробу, який можна без перебільшення назвати твором мистецтва.

Вона виготовляє і настінні панно, і декоративні тарілки, і вази для квітів, і розписні глечики, і цілі композиції, такі як колодязь, бочка з п’яним чортиком. На глечиках, макітрах та іншому посуді розпис вкриває найопукліші місця, підкреслюючи масивність , наповненість, щедрість форми, що притаманне народній українській кераміці.

Є в неї і декоративний посуд з розписом, виконаним по мотивам форм і багатих та вибагливих орнаментів народного мистецтва.

Вони відрізняються цікавими стилізованими природними формами і фактурою: птахи, рибки, і незвичайної форми горщики для рослин. Вони гармонійно вписуються в оформлення ландшафту. І немає серед них двох однакових робіт.

 Наталія Василівна уміло використовує форму і образ з інших культур та талановито переробляє їх в українському стилі. Це стосується, насамперед, таких виробів, як слоники, равлики, черепахи. Її глечики також мають цікаву форму і художнє вирішення.

Найбільш цікавими на наш погляд є її міні-персонажі в фольклорному стилі, які носять сувенірний характер. Орієнтуючись на сучасність майстриня приділяє велику увагу традиціям в побудові пластики форм та орнаменту. Серед її робіт є і бравий український козак, є і бідова українська молодиця та інші фігурки, виконані в формі яйця. У цих її виробів є «своє обличчя», вони прекрасно доповнюють оздоблення сучасної квартири, зламавши своєю ошатністю та святковістю одноманітність стандартної обстановки.

Але найважливішим є той факт, що Наталія Василівна не тільки сама плідно займається творчістю, але й заохочує до цього талановиту молодь. Вона навчала роботі з глиною учнів Луганського машинобудівного ліцею, де багато років працювала майстром виробничого навчання, а зараз викладає теорію і практику керамічної справи студентам інституту культури і мистецтв. Художниця намагається захопити їх цим цікавим і неординарним ремеслом, виховувати у них почуття прекрасного, навчити розуміти красу та неповторність оточуючого нас світу, допомагає їм створювати своїми руками оригінальні та корисні в побуті керамічні предмети. А це нелегка праця. Адже для того, щоб стати справжнім майстром декоративно-прикладного мистецтва, необхідно постійно накопичувати знання та досвід, а успіхи в оволодінні майстерністю залежать не тільки від бажання та фантазії, а ще й від працелюбства.

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

​​​​​​​

Участь у виставках:

2007 р.     Весняна та осіння виставка Луганської організації Національної спілки художників України (НСХУ) (м. Луганськ);

2008 р.      Весняна та осіння виставка Луганської організації Національної спілки художників України (НСХУ) (м. Луганськ);

2009 р.            Всеукраїнська виставка (м. Одеса);

                           Весняна та осіння виставка Луганської організації Національної спілки художників України (НСХУ) (м. Луганськ);

2010 р.     Міжнародна науково-практична керамологічна конференція «Глиняна іграшка: історія, традиції, перспективи» (с. Опішня Полтавської обл.);

                         Весняна та осіння виставка Луганської організації Національної спілки художників України (НСХУ) (м. Луганськ);

Нагороди:

Нагороджена багатьма почесними грамотами та дипломами.

2007 р.         Нагороджена знаком «Відмінник освіти України» (свідоцтво № 79665, наказ № 323-к, м. Київ).

Форма входа

Поиск

Календарь
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz