Шалевський Віктор Іванович народився 16 червня 1934 р. в с. Верхній Габун Краснодонського району Луганської області в сім’ї колгоспників, яка налічувала 10 дітей. Коли почалася Велика Вітчизняна війна сім’я Шалевських була евакуйована в Саратовську область. Після закінчення війни вони повернулися додому. В 1947 р. сім’я переїхала в смт. Новосвітлівку. Віктор Іванович рано почав свою трудову діяльність – в 15 років. Працював в комунгоспі, а потім на залізниці.
Незабутні враження залишилися в його пам’яті від служби в лавах Радянської Армії. Віктор Іванович в 1954 – 1958 рр. служив на флоті. За цей час побував в Югославії та Туреччині. Про ці роки нагадують численні аматорські фото, що дбайливо зберігаються в альбомі.
В 1959 р. він познайомився зі своєю майбутньою дружиною, з якою вони прожили 50 нелегких, але щасливих років. В 2009 р. Віктор Іванович і Любов Василівна відсвяткували своє «золоте» весілля. Виростили сина та двох доньок, дочекалися онуків.
Різьблення по дереву та лісовою скульптурою Віктор Іванович захопився ще в 1947 р. Він пам’ятає як виготовив свою першу дерев’яну фігурку за допомогою звичайного складаного ножа. Спочатку майстер виготовляв дерев’яні вироби для себе, а пізніше став приймати участь в районних та обласних виставках.
Віктор Іванович любить природу та поезію. Він напам’ять цитує рядки із творів О.С. Пушкіна і це знаходить відображення в його образах. З великою майстерністю з кореневищ, гілок, шматків деревини майстер виготовляє звірів, птахів та казкових героїв. Перед нами відкривається ніби інший, незвичний світ яскравих, неповторних персонажів. «Хозяйка Медной горы» (1996), «Змей – Горыныч» (1996), «Черномор» (1998), «Цапля» (1999), «Лев» (1999), «Змея» (1999) - так назвав свої роботи самодіяльний майстер.
Вперше його майстерність була відзначена в 1988 р. в Дні слов’янської культури, що проводилось в нашій області.
Але особливо пишається майстер посвідченням лауреата Всеукраїнського огляду народної творчості, що проходив в Дні Луганської області в м. Києві. 24 листопада 1999 р. Віктору Івановичу Шалевському було присвоєно звання «народний майстер самодіяльного декоративно-прикладного мистецтва Луганщини». 18 кращих робіт майстра були включені до каталогу виставки «Душа землі Луганської» і експонувалися в м. Києві.
Слід відзначити, що майстер є членом клубу майстрів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Левша». Його роботи відзначаються високим художнім рівнем виконання.
Зараз роботи І.В. Шалевського експонуються в історико-меморіальному музеї О.Я. Пархоменка, де ними можуть милуватися численні екскурсанти. Бо кожному з нас, в будь-якому віці, якою б працею ми не займались, притаманне почуття прекрасного. Нашу увагу привертає зелена билинка, вкрита кришталевими краплями роси, в яких сонце запалює барвисті райдуги. Ось чому ми обов’язково зупинимо свій погляд, хоч на мить потеплішавши душею та серцем, на чарівній лісовій знахідці.
Участь у виставках:
1988 р. Виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва до Днів слов’янської культури (м. Ворошиловград). Нагороджений «Подякою»;
1996 р. Виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва (м. Луганськ). Нагороджений дипломом I ступеня;
1998 р. Виставка майстрів народного клубу «Левша» при обласному центрі народної творчості (м. Луганськ). Нагороджений дипломом II ступеня.
1999 р. Виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва Краснодонського району до Всеукраїнського огляду народної творчості (смт. Новосвітлівка). Нагороджений грамотою Краснодонського РВК;
1999 р. Виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва Краснодонського району до Всеукраїнського огляду народної творчості (м. Луганськ). Нагороджений грамотою;
1999 р. Виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва Луганської області до Всеукраїнського огляду народної творчості (м. Київ). Нагороджений дипломом I ступеня. Присвоєно звання «Народний майстер декоративно-прикладного мистецтва Луганщини».
2001 р. Виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва Краснодонського району до Всеукраїнського огляду народної творчості (смт. Новосвітлівка). Нагороджений дипломом I ступеня.
2002 р. Виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва до Всеукраїнського семінару директорів обласних наукових бібліотек в Новосвітлівській ЦРБ (смт. Новосвітлівка).